Korektury textů

Korektury textů, zejména v českém a slovenském jazyce, nejsou pro naši agenturu zdaleka pouze doplňkovou a okrajovou činností, ale již od roku 2002 tvoří významný podíl námi zpracovávaných zakázek. Mnohé z textů, se kterými se denně setkáváte v běžném životě, prošly korekturou právě u naší agentury. K našim klientům se řadí nejen DTP studia či vydavatelství, ale i např. společnosti, které vydávají své vlastní firemní publikace.

Reference na kvalitu naší práce Vám na přání rádi poskytneme.

Korektura textu od nás je vždy komplexní, což znamená kontrolu nejen gramatiky, ale i pravopisu a stylistiky, u předtiskových korektur též typografie.

Naše běžná korektorská kapacita pro korektury českého jazyka (bez expresního příplatku) je cca do 20 NS / pracovní den, po dohodě i více. Zpracováváme zejména soubory MS Office, ale i PDF a běžné obrazové formáty, žádné příplatky za korekturu těchto souborů neúčtujeme.

+ výhoda pro Vás navíc

Naši korektoři a korektorky disponují i poměrně širokým všeobecným přehledem, takže v textech svěřených ke korektuře ve velké míře zachytí věcné chyby (po ověření z důvěryhodných zdrojů na internetu), jako jsou např. zjevné nesrovnalosti a překlepy v letopočtech, vzdálenostech, množství, místopise atd., a upozorní Vás na ně.

Korektury textů rodilými mluvčími
Gramatické, stylistické i pravopisné chyby mohou velkou měrou negativně rozhodnout o hodnocení subjektu, výrobku nebo služby, kterou konkrétní dokument prezentuje. Nabízíme Vám proto celkovou kontrolu Vašeho písemného projevu a jeho uvedení do souladu s jazykovými pravidly tak, aby negativně neovlivnil výsledek Vašeho snažení.

Jestliže je pro Vás důležité, aby:

slohová, seminární, bakalářská či diplomová práce, výroční nebo tisková zpráva či firemní dopis či časopis reprezentovaly nejen Vaši odbornou, ale i jazykovou úroveň, aby Vaše reklamní materiály, webové stránky, publikace a prezentace upoutaly pozornost tím, čím skutečně mají,

pak nám svěřte Vaše texty ke korektuře.

Komplexní korektury textů zahrnují odstranění překlepů, kontrolu pravopisných jevů, gramatiky, stylistiky a interpunkce. Jsou prováděny našimi zkušenými jazykovými odborníky - profesionálními korektory s univerzitním vzděláním, v případě cizojazyčných korektur pak výhradně rodilými mluvčími s jazykovým vzděláním v mateřském jazyce.

Korektury textů poskytujeme v češtině, slovenštině, angličtině, němčině, francouzštině a ruštině.

Jakým způsobem korektury provádíme?
Forma úpravy textu a způsob provedení korektury závisí na formátu dodaného souboru s textem:
- formáty MS Word - revize textu je provedena v programu MS Word (nástroj Revize - Sledování změn)
- formát PDF - úpravy jsou vyznačeny pomocí nástrojů Zvýraznění a Poznámka v programu Adobe Acrobat

Omlouváme se, ale texty z automatických překladačů ke korekturám v žádném jazyce nepřijímáme.

Ceny korektur

(komplexní korektura, předtisková korektura):

 

čeština 60 Kč/NS
slovenština 100 Kč/NS
AJ, NJ, FJ, RJ 150 Kč/NS
 

K uvedeným cenám je nutno připočítat DPH v zákonné výši 21 %.

Pro neplátce DPH (např. studenty) nabízíme možnost fakturace bez DPH. 

Korektury textů provádíme v těchto formátech souborů: rtf, txt, doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx (MS Office), jpg, png a pdf či předtisková pdf (Adobe Acrobat).              

© eko-preklady.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace